Mechnizuotas betoniniu grindinio trinkeliu klojimas, saligatviu plyteliu dejimas, lyginamasis sluoksnis paklojimas, grindinio paklotas tesimas,TRINKELIU DANGA,kelio pagrindai, kaip kloti betoninės trinkeles patarimai, klinkerines trinkeles, granitinės trinkeles, betoninės ažūrinės plytelės, vejos bordiūrai, gatvės bordiūrai įrengimas
ZWM-ogrodzenia-ozdobne-tvoros
Perdanga-grindinio-trinkeles
Betono-mozaika-grindinio-trinkeles
PROTEKTOR-profiliai
Medžio-centras-logotipas
 
 

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

a a  
PASLAUGOS > GRINDINIO TRINKELIU KLOJIMAS > KLOJIMO REKOMENDACIJOS
   
     

Grindinio trinkeliu klojimo technologija*.

 
         
    Pirmasis paruošiamųjų darbų etapas – klojamo ploto aukščių ir kontūro nustatymas, įskaitant šios teritorijos kampus, šalia esančias aikšteles bei nuokrypius.  
 
lazerinis_nivelyras
Panaudojus aukščiu nustatymui lazerini nivelyra turesit daug pranašumu, paliginant su optiniu niveliru  
 
lazerinis_nivelyras_tksliai_nivelioja
Lazerinis nivelyras tai vieno žmogaus darbo įrankis, plius prietaisas automatiškai išsigulsčiuoja, tiksliai nivelioja, leidžia greitai ir kokybiškai atlikti geodezinius darbus.
 
 
Mini_krautuvo_pristatymas
 

Žemės darbams, patartumėme naudoti mini krautuvą, kuris paspartins darbu atlykima. Su šia universalia technika, per viena darbo diena paruošiama maždaug apie 100m2 pagrindu.

 
 
nukasymas_viršutinio_grunto
 
Po aukščio matavimo reikia nukasti viršutinio grunto (dirvos) sluoksnį. Silpni pagrindai turi būti pašalinti iki esamo apatinio sluoksnio kuris tenkina reikalaujamas sąlygas, t. y. pastovumo, laikomosios galios.  
 
Dalis_grunto_pakraunama_ir_išvežama
 
Dalis iškasto grunto yra pakraunama į autosavivarčius ir išvežama, kita augalinio grunto dalis paliekama statybos aikštelėje kraštų užpylimui  
 
geotekstiles_paklojimas
 
Geotekstilė paklojama ant esamo grunto kaip atskiriamasis sluoksnis ir esant nepakankamam pagrindo atsparumui. Jeigu ant geotekstilės nėra apsauginio sluoksnio, per ją negalima važinėti. Geotekstilė turi būti atsargiai užpilama, geriausiai „nuo savęs“ būdu, kartu išlyginant ir sutankinant.  
 
pilamas_šalčiui_atsparus_sluoknis
 
Reikia įvertinti tai, kad nežiūrint, jog grindinio trinkelės priglunda glaustai viena su kita, pagrindas yra prisotinamas vandeniu per trinkelių siūles. Dėl šios priežasties reikalingas drenažinis, šalčiui atsparus sluoksnis (žvyras, smėlis). Tuomet kita dalis vandens gali būti vedama tiesiai per grindinio trinkelių ar šaligatvio plytelių paviršiu. Bet kuriuo atveju grindinio trinkelių ar šaligatvio plytelių klojimas privalo turėti nuo 1% nuolydį, nuvesti lietaus vandenį. Šis veiksnys apsaugo ir neleidžia susidaryti „klampynėms“  
 
pagrindai_sutankinami
 
Smėlio storis parenkamas įvertintinus esamą gruntą. Apsauginis šalčiui atsparus sluoksnis turi apsaugoti dangos konstrukciją nuo žalingo šalčio poveikio. Dažniausiai naudojamas 10-20 cm smėlio sluoksnis. Smėlio-žvyro pagrindai turi būti taip sutankinami, kad būtų pasiektas sutankinimo rodiklis DPr, ne mažesnis kaip 100%  
 
laikančio_sluoksnio_įrengimas
 
Laikančio sluoksnio įrengimui turi būti naudojamos šalčiui atsparios, granuliuotai vientisos medžiagos (žvyras, skalda). Ši medžiaga turi būti išklota (patiesta) vientiso aukščio ir tolygiai nuolydžiams. Pagrindo storis pirmiausia priklauso nuo busimos apkrovos dydžio. Jeigu danga skirta pėsčiųjų perėjimo takeliams, ji gali būti klojama ant vandeniui pralaidaus 10-20cm storio smėlio pagrindo. Jeigu danga skirta didesniei apkrovai ( pav. lengvųjų automobilių stovėjimo aikštelė), įrengiamas ir smėlio pasluoksnis 10-20cm storio, ir skaldos pagrindas, kuris siekia 12-15 cm.  
 
skaldos_pagrindai_sutankinami
 
Pagrindai yra tankinami, tiesiami ir sluoksniuojami pagal statybos techninius reglamentus. .  
 
paviršius_padengiamas_akmens_dulkėmis
 
Sutankintas paviršius padengiamas akmens dulkėmis  
 
pagrindai_sutankinami
 
Pagrindai tankinami kol bus pasiektas deformacijos modulis E v2 ≥ 120MPa, važiuojamajai daliai.  
 
klojamos_lyginamuosius_vamzdžius
 
Sutankintas paviršius padengiamas akmens atsijomis, kurios tiesiamos 3 cm sluoksniu arba sausu smėlio cemento mišiniu iki 3 cm storio. Prieš pradedant tiesti lyginamąjį sluoksnį, reikia pakloti ir sutvirtinti lyginamuosius vamzdžius.  
 
tiesiamas_lyginamasis_sluoksnis
 
Kai vamzdžiai sutvirtinti yra tiesiamas pirmas sluoksnis.  
 
skaldinelio_sluoksnis_sutankinamas
 
Pirmas sluoksnis butinai tankinamas  
 
tiesiamas_antras_sluoknis
 
Po to tiesiamas antras. Patiesta danga nevaikščioti!  
 
trinkeliu-klojimas
 

Klojimo darbams pradėti reikalinga statybos brigada 3-4 asmenys, kurie atliks 20-40m2 per darbo pamainą. Klojimas pradedamas nuo:

  • apatinio taško
  • svarbaus optinio taško
  • svarbių elementų: paradinis įėjimas, priebutis ir t.t.
 
 
ištesty_virves_90_laipsniu
 
Prieš pradedant grindinio trinkelių ar šaligatvio plytelių klojimą, svarbu ištiesti virves, išlaikant tarp jų 90 laipsnių kampą per visą objekto ilgį ir plotį.  
 
trinkeliu-klojimas
 
Vėliau pagal ištiestas virves pradėti klojimą. Grindinio trinkelių tarpelius rekomenduojame tikrinti kas 10 eilių. Klojimas vyksta naudojant guminį plaktuką, lengvu stuksenimu per plyteles.  
 
trinkeles_klojamos_iš_skirtingu_padeklu
 

Trinkeles rekomenduojame tiesti sumaišant jas iš skirtingų įpakavimų, nes kiekvienas padeklas turi skirtingą atspalvį. Tokiu būdu išvengsite spalvingų "dėmių". Ypač tai patartina daryti klojant spalvotas trinkeles.

 
 
 
Tiksliam plytelių pjovimui naudojamas žymeklis-matuoklis atstumams ir kampams  
 
grindinio-trinkeliu-pjovimas
 
Didesniam kiekiui rekomenduojame naudoti mechaninį peilį. Kokybiškai atpjauti trinkelę naudojami plyteliu pjovimo staklės su deimatiniu disku.  
 
plyteliu_pviršius_lyginamas
 
Horizontalus plytelių paviršius yra kontroliuojamas su 4 metrų brauktuve. Galima paklaida nuo 5 mm iki 1 cm 4m2 plote.  
 
 
Išvengti suirimo kraštuose naudojami plastikiniai ir betoniniai bortai, latakai, stulpeliai ir kiti betoniniai gaminiai. Važiuojamos dalies kraštuose statomi betoniniai gatvės arba vejų ( tik leng. mašinoms) bordiūrų elementai.  
 
 
Betoniniai gatvės ir vejos bordiūrų elementai betonuojami.  
 
 

Aikštelių ir takų, skirtų pėstiesiems, kraštuose įrengiami plastikiniai, betoniniai vejų bordiūrų elementai. Arba kraštai sutvirtinami betono trinkelėmis (akmenimis, granito kubeliais ir t.t.) paklodami jos krašte, skersai takelio.

 
 
 

Kad papildomai sustiprinti aikštelės kraštą, esamas paklotas nukasamas ir ...

 
 
 

ir užpildomas betonu. Betonas privalo siekti pusę aukščio plytelės ir vėliau padengiamas augaliniu natūraliu sluoksniu.

 
 
 
Kai šaligatvio plytelės ar grindinio trinkelės yra paklotos, pilama nedaug, bet būtinai sausu bei švaru granito atsiju (fr.0-2mm) arba akmens dulkių, kad jos lengvai bei glaustai padengtų tarpelius tarp grindinio trinkelių. Šluojamos granito atsijos tolygiai paskirstomas per visą plotą ir lengvai patenka į tarpelius, taip užtikrindamas saugų tarpelių, siūlių sandarumą.  

PROBST Šaligatvių plytelių tarpelių užpildymo mašina EF-H

       

BOMAG viproplokštė su poliuretano padu

   
Vėliau sausas ir švarus paviršius tankinamas naudojant vibroplokšte su kaučiukiniu padu. Po tankinimo visas procesas kartojamas.
 

 

PROBST trinkelių ištraukiklis "SZ"

   

Rekomenduojame granito dulkių sluoksnį palikti tam tikram laikotarpiui. O vėliau iššluoti aikštelę. Greitesniam būdui galima naudoti šaligatvių plytelių tarpelių užpildymo mašiną PROBST.

 

 

* - Rekomendacijos skirtos tik privačiu teritoriju sutvarkymui.
Šios rekomendacijos padės Jums kokybiškai iškloti šaligatvio plyteles.
.
 


     
Balandis, 2011-
 

Iki 2011 birželio 30d. Užsisakus grindinio trinkeliu klojimo darbus geotekstilė ir geotekstilės paklojimas nemokamas*.

*esant nepakankamam pagrindo atsparumui (silpni, molingi gruntai)

 

 
Gegužės, 2010-

Iki 2010 birželio 30d. stačiakampio formos grindinio trinkelės GT 2-6 kaina tik - 27 lt/m2 su PVM. Vilniuje ir Vilniaus rajone pristatymas nemokamas (perkant ne mažiau kaip 70m2)

 

 

Kovas, 2010-

NEREALUS PASIULYMAS
Tik iki balandzio 30d. nenukrypstant nuo technologijos eiliskumo, naudojant silpniems gruntams geotekstile, laikantis dangu konstrukcijos netaupant medziagu saskaita, grindinio trinkeliu klojimas kainos tik 66lt* plius PVM, su visom medziagom. Atliktiems darbams suteiksime 5 metu garantija.
  • trinkeles 6 cm storio, pilkos spalvos
  • plotas nuo 60m2
 

Gegužė , 2009-

ŠIUO METU VYKDOMI, SĄJŪDŽIO AIKŠTĖS REKONSTRUKCIJOS DARBAI JONOVOJE

Trumpas fotoreportažas iš "įvykio" vietos

 

 

Balandis, 2009-

RESTA 2009

Maloniai kvieciame i kasmetine paroda RESTA 2009, kuri vyks Vilniuje LITEXPO parodu rumuose balandzio 07-10 dienomis. Laukiame Jusu prie gerbuvio paslaugu stendo L6.04. (lauke) – bus paaiskinta ir net vizualiai pademonstruota trinkeliu klojimo technologija, profesionaliu meistru dejimo galimybes, naujos formos betonines trinkeles ir t.t.

kelios nuotrauku is stendo ...

 

 

Kovas, 2009-

GRINDINIO TRINKELIU KLOJIMAS

Geras pasiulymas taupantiems

Namas jau beveik pastatytas, baldai surinkti ir jau galima kviesti svecius kepti saslykus, zaisti krepsini. Tik va viena beda, kuri trukdo – balos aplink nama, kurios neisvengiamai atsiranda po statybu.

daugiau ...

 

 

Kovas, 2009-

TERMOIZOLIACIJA, RAL MONTAVIMAS, ENERGIJOS TAUPYMAS, SILDYMO ISLAIDOS ir ENERGETINIS PASAS – pastaraisiais menesiais vis labiau populiarejancios temos. Ypac svarbus yra pastato konstrukciniu daliu sujungimai.

daugiau ...

 

 

Birzelis, 2007 -
Straipsnis APS zurnale

Gipskartonio profiliai– galimybe realizuoti neiprasciausias busto projektavimo idejas

Irenginejant busta visada norisi sukurti kazka isskirtinio, leisti pasireiksti fantazijai ar paprasciausiai realizuoti visus savo lukescius. Siais laikais architektu fantazija sugeba perzengti netgi galimybiu ribas, klientus nustebindama originaliais ir netiketais sprendimais

daugiau ...

PAGRINDINIS \  PREKYBA \ PASLAUGOS \ DARBU GALERIJA \ KONTAKTAI  
 
©2005 UAB EUROSTATYBA
Visos teises saugomos